Zahradní jezírka Plzeň

V okrasných zahradách často dominují zahradní jezírka, v poslední době si ale získávají oblibu i koupací jezírka, která jsou přírodní alternativou bazénu, působí luxusně a pro svou údržbu nevyžadují chemické látky, namísto těch využívají vhodné rostliny a doplňkově filtrace s UV lampou.

Jezírka jsou oblíbenou ozdobou mnoha zahrad, a to i těch menších. Zahradní i koupací jezírka dodávají zahradě jedinečný ráz, díky kterému působí jako celek vyváženě. Příjemný kačírek, který je často lemuje, vytváří jedinečný přírodní dojem a hladké oblázky dodávají vodě nezaměnitelný charakter.

Voda je jedním ze základních přírodních elementů, v její blízkosti se dají pěstovat zcela unikátní rostliny. Vodní plocha je vždy zajímavým zpestřením celé zahrady a pomáhá jí stát se komplexním organismem. Pokud je navíc v pohybu, její zvuk dotváří malebnost a říká se, že uklidňuje.

V zahradě si můžete vybudovat svůj malý odpočinkový kout, chráněný před větrem a deštěm, s posezením a zvukem tekoucí vody, který se jistě stane jedním z vašich nejoblíbenějších míst. Pomůžeme vám vybudovat jezírka a drobné vodní prvky. Na malé zahrádky nebo terásky umíme nabídnout okrasné fontánky.

Už jste se rozhodli pro zahradní jezírko a stavba jezírka se vám zkomplikovala? Přizvěte si k ruce služby zahradního architekta. Jak vypadá naše práce, vám ukáže fotogalerie zahradních jezírek.